top of page
  • תמונת הסופר/תRoy Shiman

בואו לגלות את הסוד מאחורי הקוסמים ואומני החושים​

בעולם שבו הכל טכנולוגי ומתקדם עדיין קיים בנו הרצון העז להאמין במשהו. חלקנו הגדול מאמין בבורא עולם, חלקנו הולכים לקוראת בקלפים או לקוראים בקפה. יש גם מי שמאמין באמן חושים, אבל אין מה להאמין כי מדובר בכוחות על של קריאת מחשבות. אנו פשוט מנסים ולבחון את עצמנו ואת היכולות שלנו לבחון את חומת הספק שהצבנו לעצמנו.

תמיד חולפת לנו המחשבה האם מישהו זר שלא מכיר אותנו, באמת יצליח לקרוא את המחשבות שלנו? באמת יצליח להפיל אותנו? והתשובה היא כן, לא סתם אמני חושים הם הדבר החם בשנים האחרונות. עכשיו תדמיינו מופע שבו אתם גם נדהמים ממה שקורה על הבמה ועל הדרך לא מפסיקים לצחוק, הנה ברגע זה סיפרתי לכם מה כולל המופע שלי למבוגרים. כל חיי הייתי קוסם ילדים מתוך ייעוד לקחת ילדים שקשה להם ולהעצים אותם בדרך פלא, אין כמו לייחד ילד בכישרון מיוחד של קוסם.

לא הייתי צריך ללמוד פסיכולוגיה כדי להבין את נפש האדם, כשהתחלתי הופעתי לילדים כל כך הרבה שנים ואחר כך התחלתי להופיע למבוגרים. במהלך ההופעות נכנסתי לבתים של אנשים מכל המדינה, למקום הכי אישי שלהם והייתי עד לכל סוג של משפחה בעולם. משם התחיל המסע שלי לנסות ולתת לקהל שלי איזשהו סיפוק מהבלתי מובן וגם את ההבנה שהכל אפשרי. המטרה הייתה ליצור מופע קליל ומצחיק שישאיר את הצופים המומים עם השאלה של איך הוא עשה את זה?

כשהייתי ילד המופע שלי לקסמים היה תמיד אומר את המשפט הבא: "אם תראה לא תאמין וגם אם תראה לא תבין", זה מה שתמיד שאפתי להשיג מתחושה של קהל.

היום אני יכול לספר שהחושים שפיתחתי מאוד תורמים לי בחיי היום יום, הרי אחרי הכל אמן חושים זקוק גם לחושים חדים. אני אתן לכם דוגמה למקרה שקרה לי לפני כמה ימים, ירדתי לגלידריה השכונתית בכיכר וראיתי את אחת המוכרות החדשות יושבת בצד ועוד דקה בוכה, לא הייתי צריך יותר מ-30 שניות כדי להבין את התמונה. ניגשתי אליה ואמרתי לה בקול גבוה, סליחה את יכולה להגיד לי מס' בין אחד למאה? למרות שהיא לא הבינה כל כך מה אני רוצה ממנה, היא אמרה לי את המס' 14. מה אמרת? 14, 14, מה אתה לא שומע? אמרתי לה תסתכלי על המוצר מס' 14 בתפריט מה כתוב? עוד לא סיימתי את המשפט והמוכרת שקוראים לה עדן הייתה כבר באמצע ספירת הקופה. אמרתי לה תראי איזה גלידה כתובה מס' 14 , אני לא מאמינה, מה? שאלתי, כתוב עדן בחיוך.


אמרתי לה את רואה? זה לא אני ביקשתי שתחייכי אלה התפריט ביקש, הגלידה שהייתה רשומה היא גן עדן שמורכבת מנגיעות שוקולד נוטלה ועוגיות. היא הייתה בהלם, מה הסיכוי שדווקא ב14 זה מה שיצא? שנבין נכון שאני עומר לביא אמן חושים אבל אין לי כוחות, יש לי יכולת להבין, להכיל, אינטואיציה חזקה, קצת תמימות, על מנת לראות אדם כמו שהוא באמת, בלי מחסומים בלי פחד בלי לחשוב יותר מדי.כמובן שבאומנות חושים נעשה שימוש במגוון שיטות כמו פסיכולוגיה, פסיכומטריה, ראייה על חושית, אחיזת עיניים ועוד מגוון כלים שונים. אז בואו נסכם שיש הסבר הגיוני מאחורי כל דבר שקוסמים עושים, זה קצת בעייתי להגיד בעולם שבו כל יום אנחנו מופתעים ממשהו. אני יכול להגיד רק שקוסמים לא בוחלים באמצעים כדי להבין ולהשיג את מה שהם צריכים.

אז אולי כדי להסביר זאת כך, חלק מעולם הטכנולוגי מתקיים ממלא יזמים שהם פיתחו אפליקציה, תוכנה, רשת חברתית, או כל פורמט אינטראקטיבי אחר. בזמן שכולנו קיטרנו ובכינו איך לא חשבנו על זה, הם החליטו להרים את הכפפה וליצור. אותו דבר קוסם, שמזהה את הצורך של אנשים להאמין. דבר שאומר שכל הזמן צריך למצוא את הרעיון הבא שידהים את הקהל. מה שיש לי להמליץ לכם הצופים, ככל שהעולם מתקדם גם הקוסמים מתקדמים ומפתיעים מחדש. אולי כדאי לפעמים, אפילו לכמה רגעים, להאמין, ופשוט ליהנות מהקסם. ואם הקוסם מצליח לגרום לכם לחייך, אפילו לכמה רגעים, אז מצוין, הקסם עבד.

3 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page