top of page
  • תמונת הסופר/תRoy Shiman

ככה התחיל המופע של הקוסם עומר לביא​

הכל התחיל בשנת 1991 סוף מלחמת המפרץ ולי יש יום הולדת 10, איזה כיף יום הולדת עם בלונים, עוגת יום הולדת, מתנות וחברה אחת שקנתה לי מזוודת קסמים, וזה היה הרגע ששינה לי את החיים.

מזוודת קסמים קטנה שגרמה לי לצלול לתוך מערבולת לעולם של קסמים ואשליות.אימא שלי שראתה את האהבה לעולם הזה, בחרה לרשום אותי לבית הספר לקוסמים של צ'יקו ודיקו, שלימים היו שם דבר בישראל.

התחלתי ללמוד אשכרה ללמוד להיות קוסם וכל מה שרציתי להיות זה הקוסם הכי טוב בארץ, שכולם יגידו עומר לביא במופע חדש ושהקהל ימלא את כל ההופעות שלי.

מה לומדים בבית הספר לקוסמים? כל מה שאתם מדמיינים, הארי פוטר היה מרגיש בבית, פרחים שנשלפים, איך לחתוך בן אדם ולחבר בחזרה, איך למצוא קלף בחפיסה, בזה הייתי אלוף, היו קוראים לי בבית ספר עומר לביא הקוסם.

הייתי ילד שקט, מופנם ולא דיברתי ליד דיקו שהיה המורה שלי, תנסו פעם ללמוד ממישהו שאתם מעריצים. במשך כל הסמסטר לא דיברתי מילה וביום האחרון שבו ערכו לנו מבחן, כל התלמידים הכינו קטעים ובתקופה הזאת הכל היה אותנטי. אני זוכר שאמא שלי לקחה ארגז קולה ציפתה אותו בטפט והדביקה מדבקות מזהב, תלבושת הקוסם הראשונה שלי הייתה בכלל ג'אקט ישן של סבי ז"ל שאמא שלי תפרה לו פייטים. לדעתי זה הפך את העניין ליותר מיוחד כי כל המשפחה שלי התגייסה לעניין, הוריי הסיעו אותי לת"א על מנת שהגשים את חלומי, בעצם אני צריך להודות להוריי כי אחרי הכל בזכותם אני קוסם.

יום המבחן הגיעה ואני כמעט וקיבלתי רגליים קרות, על במה עולה התלמיד הראשון ונכשל, עוד תלמיד מציג קטע ונכשל, וכולם נשלחו לתיקונים והתבקשו לבוא שוב להבחן. פתאום עולה לו הילד הקטן והמופנם ומדבר: "שלום לכולם אני עומר לביא ואני מתרגש להופיע בפניכם", דיקו המורה שלי מתיישב על כסאו ונפעם הוא מביט לקוסם נוסף שעמד לידו, לימים גיליתי כי זהו הקוסם של קרקס מדראנו. אני ממשיך "חברים לקטע הבא אני צריך מתנדב וממשיך בשלל קסמים עם אש ומטפחות". פתאום אומר דיקו, בראבו, היום נולד קוסם ומאז אני לא מוריד את שרביט הקסמים.


הופעתי בתוכניות טלוויזיה רבות: החדר של חני, הופ, ניקולודיאון, ג'וניור, ועוד. פעם מישהו אמר לי שמה שאני עושה זה לא מקצוע זה יעוד, אמרתי לו תודה רבה והלכתי לדרכי. היום אני פתאום מבין מה הוא בעצם אמר לי וגיליתי שזה נכון, בכל מקום שאליו אני מגיע אנסה להצחיק זה כבר קבוע. ואם על הדרך הצלחתי לעשות טוב אז תודה בורא עולם שנתת לי את הכוח על הזה.

אחרי שסיימתי את בית ספר לקסמים בהתחלה הופעתי בלי כסף בפני ילדים בשכונה, אבל המופע הראשון שלי היה בתחרות כישרונות צעירים בבית הספר ואני עם הג'אקט פייטים של סבא שלי עומד שם באמצע ופשוט עושה קסמים. מיותר להגיד שזכיתי בתחרות הזאת וכן מאז חיי השתנו, באותו יום הייתי הילד עם הכישרון הכי מיוחד, בכל אחד אחד יש משהו מיוחד שמייחד רק אותו ולפעמים צריך רק למצוא אותו, כשאני מופיע אני בתוך העולם שלי, וכל מה שאני צריך זה רק לראות חיוך של ילד אחד מהקהל, ומבחינתי כל המופע הזה הוא בשבילו.

והיום אני אפילו זוכר שיום אחד המורה הייתה חולה אז התחלתי ללמד את הילדים בכיתה קסמים, ואחד הילדים יצא מהר החוצה, ושלאלו אותו מי מלמד בכיתה ומה לומדים אז הוא ענה: עומר לביא לימוד קסמים בהתרגשות.

עד היום חברים מהכיתה רואים אותי בכל מיני מקומות ושואלים: עומר לביא קוסם לילדים? ואני עונה עומר לביא הוא קוסם לילדים וגם קוסם למבוגרים.אני מתאים את עצמי לכל מופע אם אני תרצו אני עומר לביא אמן חושים ואם תרצו מופע לילדים יש לי מופע קסמים מצחיק לילדים, אתם לא מאמינים כמה קסם יש בעולם הזה.

14 צפיות0 תגובות

Comentários


bottom of page